• Az én számlám
    Bejelentkezés
Kosár:
EUR
Kosár
info: A kosara üres!
Adja meg, hogy melyik terméket keresi
Blog
Hogyan távolíthatom el a poliészterről a nyomtatást?

Hogyan távolíthatom el a poliészterről a nyomtatást?

A poliészterről a nyomtatás eltávolítása nehezebb lehet, mint a pamutról vagy más szövetekről, mivel a poliészter érzékenyebb a magas hőmérsékletre és egyes vegyi anyagokra. A magas hőmérséklet könnyen károsíthatja a poliészterszálakat, a nem megfelelő vegyi anyagok pedig elszínezhetik vagy károsíthatják a szövetet. Ezért kíméletesebb módszereket kell alkalmazni, és a ruhadarab nem látható részein kell teszteket végezni. Az alkalmazható módszerek a vasalási módszer, a szárítási módszer és a vegyszeres módszer.

Mechanikus módszerek a nyomat eltávolítására

A vasalós módszer során a lenyomatot felmelegítik, majd lekaparják, ehhez a módszerhez két törülközőre, egy szárazra és egy nedvesre, valamint egy vasalóra lesz szükség. A száraz törölközőt a poliészter szövetünkön lévő lenyomat alá helyezzük, a nedves törölközőt pedig a lenyomat fölé. Felmelegítjük a vasalót, és a nedves törülköző fölé vasaljuk, amíg az megszárad, majd megpróbáljuk lekaparni a nyomtatást az anyagról, vigyázva, hogy ne sérüljön meg. Ehhez használhatjuk a kezünket vagy egy kést. Ne feledjük, hogy ellenőrizzük, mi történik az anyaggal, hogy ne sérüljön meg.

A szárítós módszer hasonlóan működik, mint a vasalós módszer, de ehhez a módszerhez száraz, tiszta ruhára és szárítóra van szükséged. Helyezze a ruhát az anyagra, és kapcsolja be a szárítót maximális teljesítményre. Ha ezt a módszert használja, ne feledje, hogy egyenletesen melegítse a nyomatot, de ne károsítsa az anyagot. A melegítés után a vasalós módszerhez hasonlóan próbálja meg eltávolítani a nem kívánt lenyomatot.

Vegyszeres módszer

A vegyszerekkel hatékonyan távolíthatjuk el a nyomdát a poliészter anyagról. Vigyázni kell azonban, hogy az anyag ne sérüljön meg. Ehhez a módszerhez acetonos körömlakklemosóra vagy izopropil-alkoholra és egy tiszta ruhára vagy vattakorongra lesz szükségünk. A szerünkkel átitatott ruhával vagy tamponnal dörzsöljük át a lenyomatot, és várjunk. Ezzel a módszerrel történő eltávolításkor türelmesnek kell lennünk, mivel a vegyszernek jól be kell hatolnia az anyagba. Körülbelül 5 perc elteltével vállalkozhatunk a lenyomat lekaparására. Mielőtt megpróbáljuk eltávolítani a lenyomatot, végezzünk egy próbát az anyag egy alig látható részén, hogy a vegyszer biztosan ne tegyen kárt benne.

Összefoglaló

A poliészterről a nyomat eltávolítása nehezebb lehet, mint a pamutról, mivel a poliészter érzékeny a hőre és egyes vegyszerekre. A magas hőmérséklet károsíthatja a szálakat, a rossz vegyi anyagok pedig elszínezhetik vagy károsíthatják az anyagot, ezért kíméletes módszerek és a ruhadarab nem látható részein végzett tesztek javasoltak. Az alkalmazható módszerek közé tartozik a vasaló, a szárító és a vegyszerek használata. E technikák mindegyike óvatosságot igényel a nyomat hatékony eltávolításához a szövet károsítása nélkül.